Po stopách Napoleonských válek na Moravě

Zážitkový okruh

Nabízíme unikátní poznávací okruh historických míst slavné bitvy tří císařů u Slavkova u Brna. Prožijte výjimečný den ve stopách bitevní vřavy a prohlédněte si místa historických událostí. Uslyšíte na vlastní uši výstřely z dobových ručních palných zbraní a kanónu. Představíte si, jak bojovali vojáci francouzské a rakouské armády – to vše můžete zažít na tomto interaktivním okruhu.

1

ŽURÁŇ

Slavnostní zahájení v 10 hodin na historicky ceněném místě památné bitvy, které bylo polním velitelským stanovištěm francouzského císaře Napoleona Bonaparta I. Členy zájezdu na místě přivítají hrdí francouzští vojáci, kteří předvedou
čestnou salvu na uvítanou. Účastníci jsou pohoštěni šampaňským, kávou a zámeckými koláčky. Zde si vyslechnou historii místa. Možnost fotografování se s vojáky a následný přesun na Santon.

2

SANTON

Stanoviště dělostřeleckého pluku francouzské armády. Možnost fotografování, informace o místě. Přejezd na další historické místo.

3

MOHYLA MÍRU

Návštěva multimediální expozice a prohlídka významného památníku, který je dominantou i přirozeným středem chráněné památkové zóny Slavkovské bojiště. Základní informace o místě, zde čekají dva kyrysníci rakouské armády jako čestná stráž při vstupu do památníku. Přesun na slavkovský zámek.

4

ZÁMEK SLAVKOV – AUSTERLITZ

- Oběd v Zámecké restauraci Austerlitz, kde si panstvo dopřávalo různých specialit.
- Prohlídka jednoho z nejkrásnějších zámků
- Program – jezdecké ukázky na koních rakouské a francouzské jízdy