Programy

Zde naleznete podrobnější popis jednotlivých programů seskupených podle kategorií. Popisky se Vám zobrazí po kliknutí na název programu.

Jezdecké

Rytířský turnaj na koních

Nabízíme úspěšný profesionální program, který procestoval část Evropy. Klání konané pro slávu a čest vašeho města!

Krásní a bujní koně, slavní rytíři v plátovaných zbrojích, vlající vlajky, nelítostné souboje.
V turnaji na koních uvidíte napínavé klání, jezdeckou dovednost rytířů nejen v klasickém prstencovém turnaji, ale i spoustu nezvyklé podívané – výbuchy, oheň, pyroefekty. Nechybí velkolepé dřevcové klání, při němž se rytíři ze sedel vyrážejí. Celým turnajem provází Herold královský.

Technické informace:
Délka představení: 50-60 min
4 rytíři na koních a panoši

Prodloužená varianta Rytířského turnaje: 6-8 koní


Přehrát video
Romantické představení slavných osobností na koních. Giacomo Casanova, hrabě z Yorkshiru, Markýz de Sade, Baron Prášil a Marie Terezie v plné své kráse.

Přehrát video

V tomto romantickém představení kavalíra na fríském koni a jeho krásné tanečnice, uvidíte prvky drezúry, španělský krok, kompliment, sed a leh koně, dovednosti jezdce se zbraní v ruce, a další zajímavosti, za doprovodu tance se španělskými prvky.

Přehrát video

Romantická jezdecká balada na koních
Magické představení z období Marie Terezie – show krásných koní.
Půvabná dáma v sedle bílého hřebce, předvede ukázky základních prvků drezúry, španělský krok, sed, leh, kompliment, a mnoho dalších atraktivních akcí. Můžete sledovat její obratnost a eleganci se zbraní v ruce, která se hravě vyrovná mužům. Na černém Fríském hřebci se představí šlechtic v tajemné masce a krásném rokokovém šatu.
Kdo se stane vítězem tohoto neobvyklého klání?
Technické informace:
Délka představené: 25-30 min
5 účinkujících, 2 koně, zvukař


Přehrát video
Jedinečné snoubení ladnosti tanečnic klasického baletu a elegance španělského hřebce, které v České republice nemá obdoby. Prvky vysoké jezdecké školy umožňují spojení těchto dvou světů a osloví každé romantické srdce.

Přehrát video

Jezdecké představení o výcviku mušketýrů ve službách krále.

Varianta mušketýrského představení pro rodiny s dětmi. Jezdecké vtipné představení o tom, jak se šašek chtěl stát Mušketýrem.

Technické informace:
Počet účinkujících: 7 + 2 koně + zvukař
Délka představení: cca 35 min.

Speciální program s tématikou k výročí první republiky + dámská jezdecká čtverylka.

Vaquero je strážce krav a býků, na koni, jehož tradice pochází z Pyrenejského poloostrova. Práce vaqueros zrodila také specifickou jezdeckou disciplínu La doma vaquera, která pochází z Andalusie a je dnes součástí jezdecké kultury Španělska i severního Mexika a dalších hispánských zemí.

Technické informace:
Délka představení: 10 min
3 jezdci na koních a tanečnice (uvidíte prvky jako piaf , španělský krok a další)

Přehrát video

Svatováclavské a svatomartinské slavnosti patří už neodmyslitelně k podzimnímu koloritu českých a moravských měst. Štvanci vám proto nabízejí možnost zpestřit tyto oslavy přítomností knížete Václava ve zbroji a na bujném oři nebo římského vojáka, sv. Martina s pověstným rudým pláštěm, na jeho bělouši. Jezdec je vždy doprovázen dobově oděnou družinou: Václav svými věrnými zbrojnoši, Martin římskými legionáři. Krásní koně, bohaté kostýmy a hlavně osobní učast charismatické postavy světce, který rád všechny přítomné pozdraví a popřeje jim zdraví a veselé hodování, to vše jistě přispěje k úspěchu vašich tradičních akcí.


Přehrát video – sv. Václav
Přehrát video – sv. Martin

Ohňové show

Text bude doplněn.
Tajuplná tma, bytosti, které se vynořují ze tmy, fantazie barev, světla iluzí a zjevení Nočního jezdce na koni…. To vše můžete shlédnout v ojedinělé UV Light show s koněm.

Přehrát video

Úžasný zážitek na závěr večera – ohňová show plná divadelních a tanečních prvků, podbarvena rytmickou hudbou. Boj s loučemi, tanec s pójemi, ohnivé vějíře, pyroefekty.

Technické informace:

počet účinkujících: 4 + zvukař / délka vystoupení: cca 15-20 min.

Přehrát video

Šermířské

Dva francouzští kavalíři, sebejistí svým šermířským uměním, narazí na „drobnou“ komplikaci – mladou, krásnou a divokou služebnou. Ještě to netuší, ale jsou bez šance…
Technické informace:
počet účinkujících: 3 + zvukař / délka vystoupení: cca 13 min.

Kordy, šavle, meče, štíty – to jsou zbraně, jimiž mistrně vládnou dva bojovníci v tomto dech beroucím představení, plném řinčení zbraní a štítů, zpestřeném tancem a působivou hudbou.
Technické informace:
počet účinkujících: 3 / délka vystoupení: cca 10 min.

Meče, dvouruční meče, sekery, štíty – to jsou zbraně, jimiž mistrně vládnou rytíři v blýskavých zbrojích. V tomto dech beroucím představení plném řinčení zbraní a štítů začíná – turnaj pro královnu.
Technické informace:
počet účinkujících: 6 + zvukař / délka vystoupení: cca 20 min.

Souboj dvou mužů na život a na smrt!
Technické informace:
počet účinkujících: 2 + zvukař / délka vystoupení: cca 8 min.

Čtyři mušketýři a krásná Mylady. Vtipná šermířská komedie s nečekaným koncem…
Technické informace:
počet účinkujících: 6 + zvukař / délka vystoupení: cca 14 min.

Text bude doplněn.

Pohádky

Pohádkové jezdecké představení o sporu anděla s čertem, provázející všemožné pekelné nástrahy. Domýšlivý Belzebub si mohl v klidu a v teple peklíčka ohřívat kopýtko – to kdyby ho ty potvory andělské nechaly na pokoji, jenže…
Jak dopadne souboj mezi dobrem a zlem, se dozvíte v naší pohádce!

Technické informace:
počet účinkujících: 6 + 2 koně / délka vystoupení: cca 35 min.


 

Dále nabízíme

Na výběr z mnoha dobových her:

 • střelba z luku
 • střelba z kuše
 • chůze na chůdách v turnajové přilbě pro rytíře
 • oblékání brnění v časovém limitu
 • sekání jablka popravčí sekerou na špalku v kápi
 • obléhání hradu
 • rytířské kuželky
 • sbírání věnečku – bájný jednorožec
 • střelba z dobového praku na dračí hlavy
 • srážení rytířských hlav
 • kvintána
 • šerm – aktivní zábava
 • střelba z historických zbraní
Proměňte vaši společenskou událost, slavnostní průvody či svatební den ve stylový, jedinečný a nezapomenutelný zážitek – jako pro vás, tak pro vaše ctěné hosty!

Zámecký pán vás provede svým panstvím a před vašima očima bude vdechnut život událostem vážným i veselým a vy je spatříte, jak se staly… a nebo nestaly??
Čestná stráž na uvítanou, Bílá paní a mnoho dalších…

 • oživlé obrazy
 • strašidelné oživlé obrazy
Jen pro Vás jsou připraveny jemné dámy v šustivém hedvábí společenských rób a lesklém saténu spodního prádla,i rázní pánové, kterým sluší jak vojenská uniforma, tak zbraň v ruce. A tu nebudou váhat použít ve chvíli, kdy nevázaná společenská konverzace přejde ve výzvu na souboj.
Módní přehlídkou kostýmů slavných osobností od časů gotiky po empír, tance a společenského vystupování.

Zážitkový okruh: Nabízíme unikátní poznávací okruh historických míst slavné bitvy tří císařů u Slavkova u Brna. Prožijte výjimečný den ve stopách bitevní vřavy a prohlédněte si místa historických událostí. Uslyšíte na vlastní uši výstřely z dobových ručních palných zbraní a kanónu. Představíte si, jak bojovali vojáci francouzské a rakouské armády – to vše můžete zažít na tomto interaktivním okruhu.

 • ŽURÁŇ
  Slavnostní zahájení v 10 hodin na historicky ceněném místě památné bitvy, které bylo polním velitelským stanovištěm francouzského císaře Napoleona Bonaparta I. Členy zájezdu na místě přivítají hrdí francouzští vojáci, kteří předvedou čestnou salvu na uvítanou. Účastníci jsou pohoštěni šampaňským, kávou a zámeckými koláčky. Zde si vyslechnou historii místa. Možnost fotografování se s vojáky a následný přesun na Santon.
 • SANTON
  Stanoviště dělostřeleckého pluku francouzské armády. Možnost fotografování, informace o místě. Přejezd na další historické místo.
 • MOHYLA MÍRU
  Návštěva multimediální expozice a prohlídka významného památníku, který je dominantou i přirozeným středem chráněné památkové zóny Slavkovské bojiště. Základní informace o místě, zde čekají dva kyrysníci rakouské armády jako čestná stráž při vstupu do památníku. Přesun na slavkovský zámek.
 • ZÁMEK SLAVKOV – AUSTERLITZ
  Oběd v Zámecké restauraci Austerlitz, kde si panstvo dopřávalo různých specialit. Prohlídka jednoho z nejkrásnějších zámků. Program – jezdecké ukázky na koních rakouské a francouzské jízdy.